OCULUS QUEST VR GÖZLÜĞÜ TANITILDI

oculus quest

OCULUS QUEST VR GÖZLÜĞÜ TANITILDI

OCULUS QUEST

Oculus’un Yeni Bağımsız VR Gözlüğü OCULUS QUEST Tanıtıldı

 

Oculus Connect 5 Etkinliğinde Facebook ve Oculus’un sahibi Mark Zuckenberg yeni All in One (Bağımsız) Sanal gerçeklik gözlüğü olan Oculus Quest’i duyurdu.

Daha önceden bağımsız kablosuz sanal gerçeklik gözlükleri konusunda ciddi yatırım yapan Oculus firması Oculus Go modelini duyurmuş ve 249 Dolar fiyat etiketi ile satışına başlamıştı, Yeni model olan Oculus Quest ise teknik özellikleri ile çıtayı biraz daha yukarıya taşıdı.

 

Oculus Quest Tanıtım Videosu

Sınırları Algılayacak, Oda İçinde Kablosuz Hareket

Oculus Go ve Oculus Rift modelinden farklı olarak Oculus Quest gözlükte 4 adet dahili sensör bulunuyor, böylece herhangi bir kabloya bağlı olmaksızın oyunculara oda içinde daha geniş bir alanda hareket imkanı sağlanıyor.

VR İçeriğinde Doğrusal Hareket Edebilme

Bir diğer önemli detay ürünün 6Dof teknolojisine sahip olması, 6Dof Nedir? 6 Dof özelliği sayesinde kullanıcılar VR içeriği içerisinde belirli sınırlar dahilinde serbest hareket ve takip yapabiliyorlar

Oculus Quest’in ekran özellikleri Oculus Go ile aynı, bu yeni modelde de Göz başına 1600 x 1440 piksel çözünürlük bulunacak.

Oculus Quest modelinin başlangıç paketi 64GB hafıza desteği sunacak.

Oculus Go modelindekine benzer bir ses teknolojisine sahip olacak ürün 50 adet oyun ile piyasaya çıkacak.

 

oculus quest

Mark Zuckenberg yeni sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Quest’in 2019 yılının ilk çeyreğinde satışa başlayacağını ve 64GB olan modelin satış fiyatının 399 USD olacağını belirtti.

 

Oculus Quest modelinin VR pazarında büyük rekabet yaratacağı kesin, HTC Vive firmasının bu gelişmeden sonra Oculus Go ve Oculus Quest modelleri ile rekabet edebilecek daha ekonomik VR Gözlükler üreteceğine kuşkumuz yok, VR Pazarının her geçen gün hızla geliştiği şu günlerde tüketiciler için en önemli beklenti Ekran ve dolayısıyla görüntü çözünürlüğü olmaktadır, sanıyoruz 1-2 yıl içinde çok yüksek çözünürlük sunan VR gözlükler hayatımıza girmeye başlayacak, Oculus, HTC Vive ve Playstation VR markaları bu yarışta bayrağı önde taşıyan firmalar olmaya devam ediyorlar.

 

www.SanalGozluk.com Sanal Gerçeklik Gözlükleri Online Satış Platformu

Güvenli Alışveriş, En Yeni Modeller, Aynı Gün Kargo, Kapıda Ödeme Seçeneği

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir